Książka, rower, taniec, zabawy…. A może znajdzie się coś do naprawy ?

Szkoła, studia, praca, rodzina… Te rzeczy wymagają poświęcenia dużej ilości czasu. Ale każdy człowiek potrzebuje wytchnienia i odpoczynku. Ludzie lubią różnie spędzać czas. Dla niektórych odpoczynkiem będzie błogie odpoczywanie w domowym zaciszu dla innych sport lub spędzanie czasu na mieście. Właśnie taki czas pozwala zregenerować siły na codzień.Cyclist-panning-license-free-CC0-980x650

Kwestia wolnego czasu dotyczy również spędzania wakacji – jedni wolą wyjechać na urlop nad morze leżąc w piasku i się opalać, inni chodzić po górach a jeszcze inni zająć się domowym ogródkiem.

fashion-985556_640

Warto poświęcić czas swojej pasji ze względu na rozwijanie swoich umiejętności i zdobywanie wiedzy, które mogą okazać się również przydatne w codziennym życiu. Pamiętajmy że to nasze życie w dużej mierze zależy od nas jak je spędzimy. Hobby to doskonały sposób na poprawę humoru. Nie ma nic lepszego od czynności które pozwalają się odciąć od codziennych kłopotów. Muzyka jest takim „lekarstwem” chorych dusz. Najsławniejsze utwory w historii powstawały w czasie smutku i przygnębienia a w wielu krajach muzyka przeżywała swój złoty okres w czasie wojen i głodu. Jest to dowód na to że muzyka przynosi ukojenie i daje wyraz naszym emocjom.

horn-952994_640

A co jeśli nie masz swojej pasji, często się nudzisz lub w stu procentach poddajesz się pracy? Warto przemyśleć sprawę i zacząć szukać lub nauczyć się „dostrzegać”. Wiele czynności robimy automatycznie robiąc coś bezmyślnie i z przyzwyczajenia. Tymczasem takie rzeczy jak śniadanie, czy wyjście z psem na spacer może dostarczyć niepowtarzalnych emocji. Dlatego włączmy i wyostrzmy swoje zmysły by móc dostrzec te czynności które przynoszą nam najwięcej radości.

stack-of-books-1001655_640

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s