Pieski małe dwa chciały przejść przez rzeczkę….

Odgrywają ważną role w naszym życiu. Dzięki nim nie czujemy się samotni, mamy z kim wyjść na spacer i do kogo się przytulić. Sprawiają że czujemy się wyjątkowi i potrzebni. Witają nas i cieszą się gdy wracamy do domu…

dwa pieski
Psy to bardzo inteligentne i wierne stworzenia jednak ich wychowanie wymaga cierpliwości, stanowczości i odpowiedzialności. Jeśli decydujemy się na to by zatrzymać zwierzaka to powinniśmy podejść do tego racjonalnie i przemyśleć czy mamy na to warunki. Pies potrzebuje odpowiednio dużej przestrzeni. To zależy od wielkości i usposobienia. Zupełnie inaczej jest gdy mamy dom z dużym podwórkiem a inaczej gdy mieszkamy w mieście – bloku bądź kamienicy.

piesełeczek

Psu należy poświęcić pewną ilość czasu, przede wszystkim trzeba go nakarmić. Wszak nie chcielibyśmy by pozjadał kury sąsiadowi 🙂
Bywają one bohaterami wielu książek i filmów („O psie który jeździł koleją”, „Mój przyjaciel Hachiko”)… Szczerze polecam. Hachiko to pies rasy Akita, który żył w Japoni i codziennie czekał na stacji kolejowej na swojego pana. Rzecz działa się naprawdę a film został nakręcony na cześć Hachiego… Bardzo wzruszający film.

Piesek Hachiko

Piesek Hachiko

Psy to świetni przyjaciele dzieci. Dzięki czworonogom dzieci uczą się odpowiedzialności .
Nie zapominajmy o tym, że niektóre rasy psów biorą udział w rehabilitacji dzieci z różnymi niepełnosprawnościami. Przynoszą czułość i wyrażają chęć do zabawy. Zdarza się że psy odwiedzają pacjentów w hospicjum. Te kochane stworzenia przyczyniają się do tego że na twarzach ludzi pojawia się błysk uśmiechu. Psy wykazują opiekuńczość gdy są przewodnikami osób niewidomych.

piesek2
Zdarza się że psy to niezłe urwisy. Często po prostu mają taką naturę, muszą się wyszumieć i wymagają dużej ilości czasu na świeżym powietrzu. We mnie osobiście psy wzbudzają uczucia bezbronności, szczerości i oddania. Są bardzo szczere, nawet kiedy warczą i szczekają mają ku temu jakiś powód, niczego nie ukrywają… To kochane i bardzo mądre stworzonka.

36841fb9570b862fc03bfc0c3e691d9e
Są też rasy groźne… których można się bać! Do tych ras zaliczyć można Buldoga amerykańskiego czy Rottweilera, wymagają bardzo racjonalnego wychowania, twardej ręki i dużej dawki ruchu na świeżym powietrzu.
Mój pies to unikat chodź jest bardzo oddany, kochany i mądry to też bywa baaardzo niegrzeczny.

Mój piesek chowający się przed aparatem... i mną!

Mój piesek chowający się przed aparatem… i mną!

Niestety nie każdy pies jest tak szczęśliwy i śliczny jak te na obrazkach które tu pokazuję. Są też psy biedne, wychudzone, nieszczęśliwe. Serce się kraje gdy dowiadujemy się o zwierzakach, które zostały porzucone, przywiązane do drzewa lub oddane do schroniska. Pozytywnym aspektem w takich sytuacjach jest to, że są ludzie z wielkim sercem którzy opiekują się takimi czworonogami, przygarniają do swoich domów lub dają pieniądze na ich utrzymanie w schroniskach.

dalmatyńczyk

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s