Wyginam śmiało ciało…

Sport  to zdrowie, kształtowanie swoich umiejętności… Myślę że,  większość ludzi uzna  to za jasność i ogólnie przyjętą prawdę. Natomiast gdy zastanowimy się nad tym głębiej, możemy uznać to za wątpliwe…

piłka nożna

Tematyka sportu jest dość szeroka a  teraz trochę od innej strony…

Piłka nożna już od dawna jest biznesem i to bardzo poważna dziedzina gospodarki…  Wyniki meczów najpopularniejszych klubów przekładają się na miliony (i więcej….) Gdzie w takim sporcie sport? Presja, opłacalność , wydajność, medialność… to czynniki które charakteryzują „dobrego” gracza. Piłkarze z biedniejszych krajów nie mają szans by zmierzyć się z „pieniężnymi potęgami”.  A biedni ciemnoskórzy  chłopcy grający w piłkę wykorzystywani są tylko do teledysków promujących światowe rozgrywki. W telewizji w trakcie trwania meczu nie obejrzymy programu który został zaplanowany. Wszak piłka nożna jest bardziej opłacalna. A kochani kibice zamiast dbać o własne zdrowie siedzą z piwem, colą i chipsami przed telewizorem… A co powiedzieć o ludziach którzy z zamiłowaniem do „swojego klubu” potrafią skrzywdzić drugiego człowieka? Wieeem…. Nie wszyscy są tacy.

Podobne fakty dotyczą drugiego bardzo popularnego sportu. Chodzi mi o żużel… Naprawdę bardzo chce zrozumieć gdzie tu sport i co w tym fajnego ale nic nie przychodzi mi do głowy. Nie widzę ani jednego pozytywnego elementu dotyczącego tego „czegoś”. Chodź byłam na jednych „zawodach” i była to świetna impreza to nie wiem gdzie tu sport. Można się wykrzyczeć, pośpiewać, poprzeklinać , poskakać, pośmiać się i tyle. Bardzo fajnie? Ale z meczu nie pamiętam nic..Jak tu kibicować? Skoro zawodnicy to ludzie z różnych stron świata i kwestia wygranej zależy od tego na jakiego zawodnika w danej chwili stać klub i na jaki sprzęt stać zawodnika. Przecież to główne narzędzie ich zmagań. A może to powinien być konkurs na mechanika i producenta motocykli? Jak mogę się utożsamić z kimś/klubem/zawodnikiem a potem go nie lubić bo został wykupiony przez inny zarząd?

Nie chcę nikogo urazić ani oceniać.  U mnie w rodzinie to ja jestem odmieńcem niekibicem 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s