Pioseneczkę śpiewaj mój miły, pająki już nuty na swej sieci uwiły…

Ona ma sens wówczas gdy można się z nią dzielić…. Niesie radość, jest sposobem na poprawę humoru, dla jednych rozrywką dla innych całym życiem….

Muzyka2

Muzyka to dość szerokie pojęcie. Jest ona nieodłącznym elementem naszego życia. Mamy z nią styczność praktycznie ciągle. Bywa oprawą ważnych uroczystości, rodzinnych i kościelnych. Umila nam czas podczas podróży, dodaje nam energii podczas uprawiania sportu.

guitar-756326_640

Łączy różne sfery życia artystycznego – taniec, teatr… Wprawia w nastrój. Oddaje rzeczywistość. Kojarzycie bajkę o myszce miki?  Rzadko pojawiały się tam słowa, ale muzyka oddawała to co się dzieje. Gdy myszka się skradała to słychać było pojedyncze ciche odgłosy, gdy uciekała to muzyka była głośniejsza, miała szybsze tempo i bardziej wyraźny rytm. Muzyka jest dla każdego. Nie każdy jest stworzony do tego by muzykę wykonywać ale słuchać jej może każdy. Szum liści, stukanie obcasów jest tez formą muzyki. Warto wsłuchać się w otaczającą nas rzeczywistość. Niektóre utwory mają taką siłę że same niosą nas do tańca. Zdarza się że wpadnie nam w ucho jakiś fajny kawałek to wystukujemy jego rytm lub sobie śpiewamy.

Muzyka rozwija naszą wyobraźnię i uczy dyscypliny. Warto grać na różnego rodzaju instrumentach i kształtować swoje umiejętności. Przekłada się to również na naszą osobowość. Muzyka rozwija naszą wrażliwość, dzięki niej stajemy się bardziej empatyczni. Muzyka łączy ludzi. Dzięki temu że tworzymy muzykę i przynosi nam to radość chcemy wykorzystywać swoje umiejętności i tworzyć zespoły, orkiestry. Nawet ludzie którzy nagrywają covery i wrzucają je do sieci w pewien sposób przekazują swoje emocje innym. Jedną piosenkę można zaśpiewać na tysiące sposób.  Niepowtarzalne są uczucia i adrenalina towarzysząca występom na scenie, ta radość i pozytywne zmęczenie gdy już jest po wszystkim i poszło super.

musician-623362_640

Dla mnie muzyka jest sposobem wyrażania emocji. Jest tyle pięknych piosenek i utworów które można dopasować do chwili z naszego życia. Lubię wiele gatunków muzycznych dlatego prościej powiedzieć których nie lubię a raczej nie przepadam. Do tych gatunków z pewnością mogę zaliczyć metal i rap.

musical_keyboard_free_photo-690x457

Muzyka ma różne oblicza i nuty są tylko nutami, ale właśnie przez muzykę możemy pokazać swoje serce. Jeden utwór, a różne interpretacje… Możemy pokazać jej różne strony – bardziej ciche, głośniejsze, smutne i wesołe.  I to właśnie dzięki muzyce pokazujemy jacy jesteśmy różnorodni i właśnie to jest piękne.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s