Tańcz! Nie żałuj podłogi!

Wchodzimy do budynku, już przy wejściu słychać brzmienia klubowego dance, ciarki na całym ciele, dobre towarzystwo, pyszny drink i czas rozpocząć taneczne szaleństwo. Głośna muzyka, światła…. Delikatny szum i zakręt głowy, niepowtarzalne emocje… tak poczujemy się w świecie w którym rządzi nasze ciało i muzyka…

1

Taniec to rzecz bliska wielu osobom. Można ją rozumieć jako formę sztuki, sport lub rozrywkę… Forma sztuki dlatego że jest źródłem doznań, można wyrazić własną wrażliwość, usposobienie,  emocje i piękno. Kształtuje tożsamość kulturową, jest bogactwem który pozwala dostrzec istotne rzeczy, rozładowuje stres. Przyjemnością jest nasz osobisty taniec, bądź gdy obserwujemy kogoś tańczącego. Czynność ta jest  elementem który nieprzerwanie przewija się w teatrze i wprawia nas w nastrój i w urokliwy sposób przekazuje treści. Warto wspomnieć o balecie. Tańczyć czubkiem palców to nie lada wyczyn!

2

Tańcowanie czasem to nie tylko delikatne pląsanie, ale konkretny wysiłek. Taniec nieraz wymaga odpowiedniej kondycji fizycznej. Konkretne style mają wyznaczone kroki które muszą być wykonane w poprawny sposób. Taniec w kontekście turniejowym to całe dnie spędzone na treningach, odpowiedni strój i duże wydatki na lekcje. Jest wiele stylów tanecznych. Mają określone zasady, podstawowe kroki, wykonuje się je do konkretnej muzyki która posiada odpowiedni rytm. Pochodzą z różnych krajów świata, pozwalają uzewnętrznić emocje. Często taniec wyraża usposobienie i temperament ludzi. Możemy to dostrzec np. w tangu argentyńskim lub rumbie.

3

Występ wokalisty któremu towarzyszy grupa taneczna jest niezwykłym artystycznym przedsięwzięciem który oddziałuje na nasze zmysły. Oglądanie pięknych ludzi poruszających się w rytm muzyki jest niezwykle przyjemne. Taniec powoduje że inna forma sztuki jest bardziej dostępna i mocniej do nas przemawia. Mówi się, że nie niektórzy mają taniec we krwi i od dziecka gdy słyszą muzykę to pląsają. Są też ludzie, którzy tańczyć nie lubią bądź się wstydzą.

Exif_JPEG_PICTURE

Taniec towarzyszy ważnym uroczystościom na całym świecie. Tańczymy na weselu lub w sylwestra. Pierwszy taniec państwa młodych po ślubie jest uroczystym i pięknym  momentem. Można go zrozumieć jako symbol wspaniałego i radosnego wspólnego życia. Dla ludzi rasy czarnej taniec jest częstą  codzienną czynnością. Mają dobre poczucie rytmu i proste czynności które są źródłem muzyki są bodźcem do poruszania własnym ciałem. Prawdziwa Afryka to taniec i bębny!

6.jpg

Mamy też swoje tańce narodowe – krakowiak, polonez, mazur, oberek i kujawiak. Zatańczyć je to dopiero sztuka!

7

Taniec uzależnia. Niepowtarzalna dawka pozytywnych emocji i endorfin powoduje iż czujemy się doskonale, zapominamy o świecie który towarzyszy nam na co dzień.  Kiedy tańczymy na twarzy automatycznie pojawia się uśmiech.

Dlatego tańczyliśmy, tańczymy i tańczyć będziemy!

1111

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s